Naša škola dbá aj na environemntálne povedomie žiakov a často realizuje rôzne činnosti na túto tému. Aj tento rok sme sa zapojili do kampane Marec bez plastov a za aktivity, ktoré sme počas marca realizovali so žiakmi nás tím Priateľov Zeme odmenil čestným uznaním.
Do kampane sa tento rok zapojilo takmer 50 škôl z rôznych častí Slovenska. Všetky zaslané príspevky a fotografie sú na stránke kampane, aby sa nimi mohli inšpirovať aj ďalšie školy.
Ďakujeme p. uč. Kormaňákovej, ktorá koordinuje túto kampaň a aj za aktivitu žiakov, ktorým nie je ľahostajné zdravé životné prostredie.