• PRESTUP NA INÚ ZÁKLADNÚ ŠKOLU

(interný pokyn riaditeľstva ZŠ Hruštín)

Základné  informácie pre zákonných zástupcov žiakov

Žiak základnej školy môže prestúpiť do inej základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a rozhodnutia riaditeľa školy, do ktorej sa žiak hlási.

Nová škola, do ktorej chce žiaka rodič alebo zákonný zástupca prehlásiť, musí mať voľné miesto v triede príslušného ročníka a riaditeľ tejto školy musí s prijatím tohto žiaka súhlasiť. Odmietnuť ho môže len vtedy, ak sú triedy príslušného ročníka plne obsadené.

Postup pri realizácii zmeny školy

1.      Povinnosti zákonného zástupcu

Rodič alebo zákonný zástupca žiaka:

-        najprv dohodne zmenu školy s riaditeľom školy, do ktorej má byť žiak preradený

-        počas posledného týždňa dochádzky do pôvodnej školy, minimálne posledný deň pred odchodom zo školy splní všetky záväzky voči pôvodnej škole. V podmienkach ZŠ Hruštín sú to nasledovné povinnosti:

a)      prevzatie všetkých osobných vecí z úložných priestorov v triede alebo v šatni

b)      odovzdanie vypožičaných kníh zo školskej knižnice alebo iných zapožičaných vecí

Poznámka:

-         žiak prestupuje na inú školu s učebnicami a pracovnými zošitmi (ďalej PZ), ktoré si zakúpil prostredníctvom učiteľov predmetu

-         pracovné zošity a listy, ktoré ZŠ Hruštín objednávala z vlastných rozpočtových zdrojov, odovzdá škole. Uvedená povinnosť sa netýka centrálnej dodávky učebníc a PZ. V tomto prípade je nutné komunikovať s triednym učiteľom alebo učiteľom predmetu.

2.      Povinnosti školy, do ktorej bude žiak preradený

Riaditeľ novej školy:

-        Písomne informuje riaditeľa pôvodnej školy i jej zriaďovateľa o prijatí nového žiaka, t.j. odošle kópiu Rozhodnutia o prijatí žiaka do školy a vyžiada si potrebné doklady o žiakovi s použitím tlačiva ŠEVT č.49 202 1 – Potvrdenie, ktorým zároveň potvrdzuje deň začiatku návštevy školy.

3.      Povinnosti školy, ktorú žiak pôvodne navštevoval

-        Riaditeľ pôvodne školy ( z ktorej žiak prestupuje) je povinný:

-        do 5 pracovných od doručenia kópie rozhodnutia o prijatí zaslať riaditeľovi novej školy fotokópie vyžiadanej dokumentácie žiaka.

V Hruštíne 25.5.2018                                                                                                          Mgr. Július Kubáni, riaditeľ školy